Instytut Rodziny – jak z trudnych doświadczeń powstają dobre owoce
Powstanie Instytutu Rodziny to wyraz wdzięczności małżonków Agnieszki i Bartosza Bujaków za dar rodzicielstwa. To też zasługa maleńkiej Antosi, która na krótko pojawiła się na świecie pod sercem swojej Mamy, ale wystarczająco długo, by ten świat zmienić.
Strata córeczki a następnie radość z ponownego rodzicielstwa zainspirowały małżonków Agnieszkę i Bartosza Bujaków do założenia Instytut Rodziny. Gdy dotknęła ich starta dziecka, byli już rodzicami dwójki synów Janka i Kuby. Wcześniej nie musieli konfrontować się z osobistymi trudnościami w powiększeniu rodziny. W swoich nowych i niełatwych doświadczeniach jak w lustrze, zobaczyli problemy i pytania innych par, które zmagają się z niepłodnością. Dlaczego nas to spotkało? Do kogo możemy zwrócić się o pomoc? Jakie leczenie będzie dla nas dobre?
Zaczęli szukać pomocy. Poznali instruktora Modelu Creighton, który pokierował ich dalsze kroki do lekarza zajmującego się leczeniem niepłodności z zastosowaniem naprotechnologii. Po trudnym leczeniu pod sercem Agnieszki pojawiła się Klara, która teraz ma 9 lat. W 2016 do rodziny Bujaków dołączył Antek. Małżonkowie ufają, że dane im będzie przyjmować kolejne dzieci.
Wyjątkowe miejsce, z wyjątkową historią
To właśnie z tej historii wyrasta Instytut Rodziny, który działa od 2012 roku. Od samego początku jest miejscem pomocy tym, którzy doświadczają niepłodności. W ciągu sześciu lat rozszerzył swoją działalność i stał się przychodnią o profilu interdyscyplinarnym. Specjaliści różnych dziedzin medycyny współpracują ze sobą dbając o zdrowie kobiet, mężczyzn, par oraz dzieci. Dodatkowo, działania medyczne wspierają instruktorzy metod rozpoznawania płodności oraz specjaliści z zakresu psychologii i dietetyki.
Co jest dla nas ważne?
Najwyższą wartością, którą kierujemy się w naszej pracy, jest szacunek dla życia ludzkiego od momentu poczęcia. Dlatego w Instytucie Rodziny nie stosujemy technik wspomaganego rozrodu, a rozwijamy przyczynowe leczenie niepłodności z zastosowaniem naprotechnologii. Szukamy przyczyn niepłodności i proponujemy odpowiednie leczenie. Oczekiwanym skutkiem tych działań jest poprawa stanu zdrowia prokreacyjnego małżonków i naturalne zajście w ciążę.