Poradnia andrologiczna

Wsparcie procesu leczenia niepłodności mężczyzn

Poradnia andrologiczna: Dlaczego wsparcie androloga jest tak ważne?

Poradnia andrologiczna to kluczowe ogniwo w procesie diagnostyki i leczenia niepłodności małżeńskiej. Szacuje się, że od 10 do 15% par jest dotkniętych niepłodnością. U większości przypadków jest spowodowana całkowicie lub częściowo czynnikiem męskim. Co więcej, od początku XX wieku obserwuje się systematyczny spadek parametrów męskiego nasienia, zarówno jeśli chodzi o liczebność plemników, jak i ich morfologię.

Chociaż przyczyny męskiej niepłodności udaje się ustalić tylko w kilkunastu procentach przypadków, to u większości pacjentów można zastosować leczenie, które często przynosi pozytywne efekty.

jest specjalizacją

Tytuł ANDROLOGA KLINICZNEGO nadawany jest w Europie tylko przez Europejską Akademię Andrologii (ang: European Andrology Academy) po odbyciu kilkuletniego szkolenia i zdaniu egzaminu w Centrum Kształcenia Klinicznego Europejskiej Akademii Andrologii.
Nasi androlodzy: dr n. med. K. Jankowska oraz dr n. med Radosław B. Maksym

Terapia andrologiczna jest skuteczniejsza niż metody zapłodnienia pozaustrojowego czyli do czego potrzeba jest Poradnia andrologiczna

Współczesna medycyna reprodukcyjna, pomimo zastosowania wyrafinowanych metod wspomaganego rozrodu (ART) takich jak docytoplazmatyczne mikroiniekcje plemników (ICSI) i wysokich kosztów, osiąga niskie skuteczności mierzone wskaźnikiem żywych urodzeń. Ustalenie przyczyn i wskazanie metod leczenia zaburzeń spermatogenezy powodujących niepłodność męską jest domeną andrologii. Porównano półroczne leczenie andrologiczne z jednym cyklem IVF i jednym cyklem ICSI. W badanej populacji półroczne leczenie andrologiczne było skuteczne w 34% przypadków, natomiast cykl procedur IVF i ICSI był skuteczny odpowiednio w 20% i 30% przypadków.

(zaczerpnięto z Adamopoulos et al., Defining male factor infertility w Clinical Andrology 2010).

Umów wizytę

    Poznaj naszych specjalistów

    przyjmujących w Poradni andrologicznej

    Katarzyna Jankowska

    dr n. med., specjalista chorób wewnętrznych, endokrynologii, andrologii klinicznej EAA, immunologii klinicznej

    Radosław B. Maksym

    dr hab. n. med., specjalista położnictwa i ginekologii, andrologii klinicznej EAA, NFPMC

    Przemysław Młodożeniec

    specjalista chorób wewnętrznych, androlog kliniczny EAA, NFPMC

    Sebastian Piotrowicz

    dr n. med., specjalista urologii, androlog kliniczny EAA

    Natalia Suszczewicz

    lekarz, specjalista położnictwa i ginekologii, specjalista immunologii klinicznej, androlog kliniczny EAA, NFPMC