:: NaProTechnologia

NaProTechnology (z ang. Natural Procreative Technology) – formuła diagnozy oraz terapii lekarskiej, której celem jest monitorowanie, podtrzymywanie i ocena zdrowia pacjentki, a także w przypadku zaburzeń zdrowia ginekologicznego i prokreacyjnego – adekwatne leczenie. W NaProTechnologii wykorzystuje się wszystkie znane i dostępne we współczesnej medycynie metody leczenia farmakologicznego i chirurgicznego, które w pełni współpracują z układem rozrodczym kobiety.
:: NaPro TECHNOLOGY – główne osiągnięcie w monitorowaniu oraz utrzymaniu zdrowia rozrodczego i ginekologicznego kobiet
NaProTechnologia jest dziedziną, w ramach której leczy się takie problemy jak:
  • niepłodność,
  • bolesne miesiączki,
  • zespół napięcia przedmiesiączkowego,
  • problemy hormonalne,
  • nieregularne/nieprawidłowe krwawienia,
  • torbiele jajników,
  • poronienia nawykowe,
  • depresję poporodową,
  • przewlekłą wydzielinę dróg rodnych kobiety i inne zaburzenia zdrowotne.
Należy tu podkreślić, iż pojęcie niepłodności obejmuje kolejne zaburzenia stanu zdrowia, które zazwyczaj uniemożliwiają naturalne poczęcie nowego życia. Są to m.in. endometrioza, niedrożne jajowody, policystyczne jajniki, różnego rodzaju zaburzenia nasienia.

W ramach diagnostyki oferującej bardzo dokładnie określenie stopień zaburzenia zdrowia prokreacyjnego, możliwe jest określenie przyczyny problemu z płodnością a w konsekwencji podjęcie właściwego leczenia. W procesie diagnostyki NaProTechnologia wykorzystuje dokładny zapis cyklu kobiety, który odwzorowany jest w karcie obserwacji w oparciu o metodę Creight Model FertilityCare System. Formuła ta dostarcza bardzo dużą ilość istotnych informacji o procesach hormonalnych jakie zachodzą w każdym cyklu, przy jednocześnie relatywnie prostym sposobie prowadzenia obserwacji.

W efekcie prowadzenia szczegółowej obserwacji cyklu, a także przy pomocy dokładnej diagnostyki nierzadko okazuje się, że przyczyny problemów z płodnością mogą leżeć poza układem ginekologicznym pacjentki. W ramach leczenia podkreśla się rolę stylu życia, diety, poziomu stresu, a także poważnie bierze się pod uwagę zaburzenia zdrowia w innych obszarach organizmu człowieka.

:: Prof. Thomas Hilgers - twórca NaProTechnologii
Twórcą NaProTechnologii jest prof. Thomas Hilgers, który wraz ze swoim zespołem lekarzy od ponad 30 lat pracuje i analizuje cykle miesiączkowe. Dzięki tym badaniom udało się odkryć wiele tajemnic przyczyn zaburzenia płodności. Dziedzina ta rozwija się nadal i rozszerza swoje spektrum oddziaływania poprzez nowe badania i postęp nauki doskonaląc w ten sposób jakość i efekty leczenia. Leczenie to jest bezpieczne dla kobiety i mężczyzny, szanuje ich godność i respektuje relację małżeńską, a także jest stosunkowo tanie.
Efektywność leczenia przy zaburzonej płodności wynosi do 80% skuteczności. Oczywiście dla każdej przyczyny problemu z płodnością i dla każdej pary skuteczność ta może być inna. Zależy to od wielu czynników, m.in. takich jak: wiek czy czas starania się o poczęcie. Celem najważniejszym jest przywrócenie zdrowia, tak aby do poczęcia mogło dojść w sposób naturalny w zdrowym organizmie kobiety.
Dzięki NaProTechnology kobiety mają możliwość poznania i zrozumienia przyczyn objawów, które powodują u nich dyskomfort.
Program postępowania podzielony jest na 3 etapy: nauka Creighton Model System, dokładna diagnostyka, leczenie (u kobiety - utrzymanie prawidłowych cykli, u mężczyzny – poprawa parametrów nasienia). Program ten mieści się w 2 latach, przy czym do poprawy stanu zdrowia, a także do poczęcia może dojść w trakcie trwania programu. Jeżeli sytuacja wymaga wdrożenia postępowania chirurgicznego, to jest to część etapu leczenia.

Więcej informacji na stronie: www.naprotechnology.pl